KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12575185
nr 1257 5185
Wilhelm Henning
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, "Marknad Kungstorget", Göteborg, signerad. Olja på duk, 28x22
Wilhelm Henning, född 1889, död 1955, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 maj 2019
kl 19:44:17
22/5 20:01:09
100 kr
27/5 12:39:53
Wilhelm Henning
Läs mer om Wilhelm Henning